Sutasz

Margita

Margita to Artystka , która mówi językiem sutaszu.

To architektka, która zaprojektuje i uszyje dla Ciebie biżuterię z sutaszu.
Inżynierka, która zafascynowała się wyrobem hand made i folklorem, która połączyła współczesną modę z tradycją.

Margita, to przede wszystkim indywidualne projektowanie biżuterii sutaszowej. To małe obiekty sztuki. To biżuteria medytowana przez wiele godzin skrupulatnego ręcznego zszywania, haftowania i naszywania. To lekka biżuteria, pełna przestrzeni, kamieni, kolorów, światła, czasem nawet dźwięków i zapachów. To także jasność wykonania i trwałość.

Sutasz z pracowni Margity powstaje z pasji do tekstyliów, zamiłowania do łączenia barw i struktur, z radości poszukiwania form. W dziełach tworzonych we współpracy z EZOTERRA wiodą prym kamienie naturalne. Dostojne. Wyraziste. Mocne. Z dedykacją dla zdecydowanych, twardo stąpających po Ziemi Kobiet.

Popatrz, poczuj i wybierz coś dla SIEBIE. Razem nadajemy szlachetności modzie, gdzie modne jest to, co Tobie pasuje, to co lubisz i w czym dobrze się czujesz.
Zalecamy, aby najczęściej jak to możliwe, cieszyć się i chwalić pięknem posiadanej biżuterii oraz nie przerywać, gdy ktoś nam prawi komplementy.

 

Sutasz

Jest to technika haftowania biżuterii. Popularnie zwana biżuterią sutasz, jednak prawidłowa odmiana to: biżuteria sutaszowa. Tak dokładnie ta technika to połączenie szycia i haftowania. Porównać można to nawet do tkania jak na krośnie albo do krajek. Opracowałam swoją technologię, oparłam ją na doświadczeniach z szyciem kilkuset egzemplarzy, z czego każdy był osobną historią. Czynności jakie wykonuję to: zszywanie sznurków sutaszu i naszywanie oraz wszywanie kamieni (haftowanie) a także naklejanie i malowanie. Jest to praca czasochłonna, precyzyjna i wymagająca skupienia. To wielogodzinne powtarzanie tej samej czynności. Medytacja. Modlitwa. Dlatego uważam, że to czysta magia.

Sutasz to sznurek, który ma strukturę kłosa, jak kłos zboża albo kłos jaki można upleść, na długich włosach. Kłos jest symbolem urodzaju i dobrobytu, co wiążę się z tym, że z sutaszu, czyli z nici zaplecionych w kłos można stworzyć bardzo bogate lekkie modele biżuterii.
Sznurek sutaszu w pracowni Margity ma najczęściej skład 100% wiskoza, który jest błyszczący i wykonany jest w Czechach. Sutasz wyprodukowany w Polsce jest w 100% bawełniany i jest matowy. Rzadziej używa sutaszu z Włoch, USA.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl